Til de interesserede,
DSB udbyder her opgaver der omfatter leverancer af smede-og montageopgaver til hhv. DSB infrastruktut ur, der understøtter den daglige værkstedsdrift samt til DSB's værksteder hvor smede- og montagearbejder sker på DSB's forskellige litra.
På sidstnævnte stilles der krav til erfaring med opgaveudførsel under en række særlige standarder.
Til opgaven stilles yderligere krav om overholdelse af sociale klausuler og krav om lærlinge/elev-optagelse som følge af tildeling af kontrakt.
Der vil være en forudgående prækvalifikation hvor maksimalt 3 ansøgere per delaftale vil modtage underretning om prækvalifikation. Der kan afgives ansøgning på en, på flere eller på alle delaftaler.
Vi ser frem til en god proces og opfordrer til at såfremt der måtte være spørgsmål rettes disse via EU-Supplys spørgsmål- og svar modul. Spørgsmål afsendt i beskedmodulet besvares ikke.
mvh
Anja Nielsen
Strategisk Indkøber, DSB Indkøb & Jura