Kære Interesserede
Velkommen til udbuddet på 299079, Outplacement ydelser med tilbudsfrist 2022-06-23 14:00:00.
Såfremt din virksomhed er interesseret i at deltage i udbuddet, kræver det online registrering i eSourcing systemet CTM (EU-Supply). Det er gratis at oprette sig som bruger i systemet, og når virksomheden først én gang er oprettet, opnås der adgang til alle DTU’s fremtidige udbud.
PROCES:
Udbudsformen er et begrænset udbud, og derfor gennemføres udbudsprocessen i to trin, først afholdes der prækvalifikation og derefter tilbudsrunde.
De enkelte tilbudsgivere skal opfylde en række minimumsniveauer (prækvalifikation) og mindstekrav (tilbud) for at dennes ansøgning og tilbud kan komme i betragtning.
Kun ansøgere/tilbudsgivere, som har afsendt konditionsmæssige ansøgninger/tilbud vil blive vurderet og evalueret.
DELTAGELSE:
Følg nedenstående vejledning, når din virksomhed skal deltage i et af DTU's udbud:
1. Log ind i systemet og klik på acceptér. Vær opmærksom på, at når du trykker på acceptér, forpligter du dig ikke til at fremsende tilbud, men har blot accepteret, at du får adgang til udbudsmaterialet.
2. Du kan nu hente udbudsmaterialet/dokumenterne som skal udfyldes. Når alle dokumenter er udfyldt uploades de igen til systemet, hvorefter tilbuddet kan afleveres.
3. Vær opmærksom på, at tilbud skal fremsendes inden fristen udløber 2022-06-23 14:00:00. Ellers vil dit tilbud ikke blive accepteret af ordregiver.
UDVÆLGELSE AF PRÆKVALIFICEREDE:
Ordregiver vil ved udvælgelsen lægge vægt på de oplysninger, som er beskrevet i udbudsbekendtgørelsen under afsnit III.2) Betingelser for deltagelse.
Fristen for ansøgning er 2022-06-23 14:00:00 lokal tid.
ANDRE OPLYSNINGER:
Al korrespondance mellem potentiel leverandør og DTU foregår via EU-Supply.
Bemærk venligst, at både DTU`s og leverandørernes handlinger logges i systemet.
Ved tekniske spørgsmål til oprettelse og brugen af systemet, kontakt venligst EU-Supplys Support på telefon +45 70208014 eller mail til (mailto:support@eu-supply.com) med reference til udbudsnummer 299079:1.
Spørgsmål til selve udbuddet skal stilles til DTU via beskedmodulet inde i EU-Supply.
Svar på disse spørgsmål i forbindelse med udbuddet offentliggøres i systemet, hvor de er tilgængelige for alle i anonymiseret form.
Det fulde udbudsmateriale, herunder udbudsbetingelser med bilag, oplysninger modtaget ved evt. spørgemøder og oplysninger modtaget i øvrigt, skal behandles som fortroligt materiale af de deltagende tilbudsgivere og må således ikke udleveres til andre personer end de i tilbudsafgivningen involverede.
DTU vil på den anden side behandle de modtagne tilbud som fortrolige, med forbehold for anvendelse af oplysninger til brug for udbudsprocessens gennemførelse, herunder til opfyldelse af pligter efter lovgivningen.
Med venlig hilsen
Karin Holmsgaard
Danmarks Tekniske Universitet - DTU