Sogndal Kommune innbyr til open anbodskonkurranse etter Lov om offentlige anskaffelser(LOA) og Forskrift om Offentlige Anskaffelser (FOA). For denne konkurranse|n gjelder FOA del I.
Arkitekttenester Saften
Sogndal Kommune, heretter byggherre eller SK, ønsker anbod frå tilbydarar med fagleg, teknisk og økonomisk grunnlag som er nødvendig for oppfylling av kontrakten, og med erfaring frå tilsvarande arbeid med tilsvarande storleik.
SK har inngått avtale om kjøp av lokale i Saften på Leikanger. Desse lokala ønskjer SK å nytte til:
Dette anbodet omfattar:
SK har i forbinding med kjøp av lokala fått utarbeida ein 3d modell av heile bygningsmassen som arkitekt fritt kan nytte i sitt arbeid. Modellen kan lastast ned frå eu-supply som IFC. I tillegg er det utført ein 3d scanning av bygget. Scanningen kan ein gå rundt i på same måte som google street view.