A03038-M1 - Nytt ventilkammer K295 - M1 - Maskinentreprise

Konkurransen er avsluttet, du kan ikke svare på invitasjonen

Entrepriseform
Generalentreprise (uekte)


Det blir utlyst tre separate entrepriser for dette prosjektet;

•             B1 - Bygg- og utomhusentreprise - (Generalentreprise) 

             M1 – Maskinentreprise - (Underentreprise)

•             E1 – Elektrotekniske anlegg – (Underentreprise)


B1 inkluderer alt av bygningsmessige arbeider, landskapsarbeider, utomhus ledningsanlegg, VVS, med mer. Elektroanlegg er ikke inkludert i B1. M1 inkluderer leveranse og monteringsarbeider av alle rør, ventiler og rørdeler innvendig i ventilkammeret. E1 omfatter det elektrotekniske anlegget. For mer informasjon om kontraktarbeidets omfang for hver entreprise vises det til avsnitt A2 i "Del 2 kontraktsgrunnlag" for de respektive entreprisene.

Prosjektet skal gjennomføres som en Generalentreprise.

Tilbyder som blir tildelt kontrakten for "B1-  Bygg- og utomhusarbeider" skal være generalentreprenør. Generalentreprenøren vil få tiltransportert underentreprenører fra de to underentreprisene som lyses ut separat, altså E1 og M1.

Det vises også til kap. F3 i del 2 - kontraktsgrunnlaget.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ()Link til kunngjøring for entreprise B1:

http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=227829&B=KGVLIGHT

Link til kunngjøring for entreprise E1:

http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=227843&B=KGVLIGHT

 

 

Prosjektets art og omfang: 

Prosjektet er en del av sammenkoblingen av den nye NRV hovedledningsforbindelsen mellom rundkjøringen i Haneborg/Marcus Thranesvei i nord og Sørlihavna i sør. Oppdragsgivere er Nedre Romerike Vannverk IKS og Lørenskog kommune.

PV7 Sørlihavna er en trykkøkningsstasjon oppført i 1977. Bygget er på ca. 100 m² og er oppført i plasstøpt betong og prefabrikerte elementer og kled med fasadeplater. Ved sammenkobling av NRV sin vannledning i Sørlihavna skal det gamle ledningsnettet, kummer og stasjonen PV7 på tomten ryddes opp i. PV7 skal rives og bygges om til ventilkum/ målekum som heretter blir kjent som K295. Dagens funksjon som trykkøkningsstasjon vil utgå. Hafslund har en trafostasjon som er integrert i PV7, det er planlagt at Hafslund skal fjerne denne før arbeidene med K295 starter opp. Hafslund vil etablere en ny trafostasjon i sikker avstand til nytt ventilkammer.

 

PV7 skal rives, men den eksisterende bunnplaten skal bevares. Bunnplaten til det nye ventilkammeret skal støpes over den eksisterende platen.

 

Det nye ventilkammeret skal flomsikres for "500 års flom". Deler av terrenget på tomten heves noen steder en meter i forhold til dagens nivå, og dørterskelen til det nye ventilkammeret vil også heves en meter.

 

Det legges nye vannledninger fra det nye ventilkammeret og tilkobles eksisterende ledninger ved angitte punkt. De anlegges slik at det er hensiktsmessig i forhold til videreføring i fremtiden, og at eksisterende vannkummer på området kan settes ut av drift. Siden det er høy grunnvannstand i området er de eksisterende kummene fylt med vann, og lite tilgjengelig for driftspersonell. Ledningen mot Losby er planlagt med inntrekning i den eksisterende støpejernsledningen og den nye ledningen mot Vallerud (H8) anlegges ved styrt boring under Nordliveien. Øvrige ledninger og kabelrør vil det benyttes tradisjonell graving av grøfter.

Anleggene er tilhørende NRV og Lørenskog kommune.

 

 

For ytterligere informasjon konf. Del 2 Kontraktsgrunnlaget, kap A, pkt. A1 og A2.