Juridiske tjenester

The RFT has ended, you cannot answer the invitation.

Innledning

Vi inviterer til konkurranse på Juridiske tjenester. Alle dokumenter som danner grunnlaget for konkurransen finner dere på denne forespørselsportalen. I dokumentet Instruks til tilbyder fremgår det hvilke føringer som gjelder for konkurransen. En overordnet beskrivelse på hvordan dere skal besvare konkurransen på forespørselsportalen finner dere på www.nyeveier.no (http://www.nyeveier.no). Vi ber dere sette dere godt inn i instruksen og beskrivelsen.

På forespørselsportalen finner dere en komplett guide for bruk av EU Supply.

Vi ser frem til å motta tilbud fra dere innen tilbudsfristen.

 

Orientering om kundens behov

Formålet med anskaffelsen er å etablere parallelle rammeavtaler innenfor ulike juridiske fagområde med advokatfirmaer for å sikre leveranser av juridiske tjenester til Nye Veier AS. Med bakgrunn i potensielle interessekonflikter vil det være viktig for oppdragsgiver å ha parallelle avtaler med et tilstrekkelig antall aktører som kan forhindre dette.

Rammeavtalen for juridiske tjenester er delt opp i 4 ulike fagområder (delkontrakter), hvor det er mulig for leverandører å gi tilbud på et eller flere fagområder. Det skal inngås parallelle rammeavtaler med 3-5 leverandører pr. faggruppe, forutsatt at det foreligger et tilstrekkelig antall egnede tilbud.

 

Faggruppe 1: 

Arbeidsrett, herunder pensjons- og forsikringsforhold

 

Faggruppe 2: 

Kontraktsrett, herunder immaterialrett 

·      Entrepriserett, herunder HMS/SHA

 

Faggruppe 3:

Fast eiendoms rettsforhold

Plan- og bygningsrett, herunder utbyggingsavtaler, rekkefølgekrav

·     Forvaltningsrett og offentlighetsloven

 

Faggruppe 4:

·     Offentlige anskaffelser

·     Compliance og regelverksetterlevelse, herunder strafferett

 

 

Hver faggruppe vil bli evaluert hver for seg. Dersom en leverandør blir tildelt flere delkontrakter vil disse inngå i en samlet rammeavtale med den aktuelle leverandøren. 

 

 

Om kunden

Nye Veier AS er et fullt ut statlig eid aksjeselskap. Selskapets oppgaver omfatter å planlegge, bygge, drifte og vedlikeholde viktige hovedveier. Disse binder landet vårt sammen, og knytter Norge til hovedveier i utlandet. Nye Veier AS vil være en slank og effektiv byggherreorganisasjon, med et mål om å sikre helhetlig og kostnadseffektiv utbygging og drift av trafikksikre hovedveier. Denne infrastrukturen vil raskt styrke næringslivets konkurranseevne, gi innbyggere mer effektiv, forutsigbar og tryggere veitransport og mer vei for pengene. Dette skaper en merverdi, utover utbygging i tradisjonell forstand.

 

Kontaktperson

Kundens  kontaktperson frem til kontraktsignering er:

Navn: Ruben Ramsland

All kommunikasjon mellom tilbyder og kunde skal foregå skriftlig i forespørselsportalen.

 

Tilbudsfrist

Tilbudsfristen fremgår av forespørselsportalen. Etter denne tilbudsfristen vil det ikke være mulig å levere tilbud.