Projectvoorstel
In het projectvoorstel dient het volgende te worden beschreven:
• Het gaat om een al bestaande en relatief goed ontwikkelde oncologische patiëntenregistratie. Er is informatie over:
− Dekkingsgraad in Nederland (idealiter hoge dekkingsgraad > 50% van NL, bij voorkeur 20% van de relevante NL patiënten);
− Compleetheid van de gegevens over de patiënten die geïncludeerd zijn in deze patiëntenregistratie. Er dient een beschrijving te worden toegevoegd welke gegevens voor de individuele patiënt worden verzameld en in hoeverre die voor alle patiënten verzameld zijn;
− Overzicht van gemiddelde follow-up van patiënten in de registratie (bij voorkeur gemiddeld meer dan 2 jaar);
• Het gaat om een indicatie binnen de oncologie waarvoor de verwachting is dat minimaal 1 nieuw geneesmiddel in de periode tussen januari 2020 en januari 2021 wordt opgenomen in het basispakket. In het projectvoorstel zal moeten worden beschreven om welke geneesmiddel(en) het gaat en beargumenteerd moeten worden waarom u verwacht dat deze geneesmiddelen in deze periode in basispakket zullen worden opgenomen.
• Binnen de patiëntenregistratie worden structureel patiënt-gerapporteerde uitkomsten (PROMs) en kwaliteit van leven gegevens opgeslagen. Indien dit nog niet structureel of volledig gebeurt dient het projectvoorstel een beschrijving te bevatten hoe deze aanvullende gegevens kunnen worden verzameld indien dit noodzakelijk is voor een goede beoordeling van (kosten)effectiviteit en gepast gebruik;
• Er is ervaring met terugkoppeling van patiëntengegevens aan individuele behandelaar en patiënt, bijvoorbeeld in de vorm van een dashboard;
• Het verzamelen van de gegevens in de patiëntenregistratie vindt al zoveel als mogelijk plaats via een automatische koppeling vanuit de primaire operationele bronnen. In het projectvoorstel kan worden aangegeven in hoeverre bekendheid van en/of ervaring met gebruik met de FAIR-principes en bekendheid met gebruik van analyse aan de bron is;
• Het projectvoorstel dient een transparante beschrijving van de organisatie en financiering van de patiëntenregistratie te bevatten. Daarbij gaat het met name over:
− Een officiële beschrijving van de organisatiestructuur dient beschikbaar te zijn;
− De farmaceutische industrie heeft geen stemrecht of bestuurlijke functie in de patiëntenregistratie;
− Er bestaat een structurele financiële verantwoording van de patiëntenregistratie;
− Het gaat om een patiëntenregistratie waar periodiek gegevens gerapporteerd worden aan de belangrijke stakeholders;
• Het projectvoorstel dient in detail uitgewerkt te zijn en tevens helder en toegankelijk te zijn beschreven. De specifieke doelen zoals beschreven in paragraaf 1.2 van deze offerte dienen geadresseerd te worden en de onderzoeksplanning en beschrijving van de organisatie moeten degelijk, realistisch en in voldoende detail uitgewerkt zijn.
• Tenslotte dient er een duidelijke verantwoording van de door het Zorginstituut beschikbaar gestelde cofinanciering (maximaal €100.000) voor de specifieke doelen zoals beschreven in paragraaf 1.2 te worden toegevoegd.
De oplevering van het gemeenschappelijke product (concept rapportage) wil het Zorginstituut uiterlijk 15-09-2022 ontvangen om één en ander gezamenlijk met de onderzoekende partij te kunnen bespreken. De eindrapportage bevat ook een samenvatting en is in het Nederlands opgesteld. Het Zorginstituut verwacht dat de eindrapportage uiterlijk 08-10-2022 wordt opgeleverd.
Het Zorginstituut stelt als voorwaarde dat inschrijver voor het projectvoorstel een 5 of hoger dient te behalen. Indien een inschrijving hier niet aan voldoet wordt de inschrijving uitgesloten van verdere beoordeling van de inschrijving. In dat geval komt inschrijver automatisch niet meer in aanmerking om een presentatie te geven.